Események | Amin érdemes részt venni.

Jótékonysági futóverseny | 2019. május 25.

jótékonyságfutás

„Gyere és fuss velünk a sérült gyermekekért”

2019 februárban fogalmazódott meg az a gondolat, hogy 2019.05.25.-én egyesületünk egy Jótékonysági futóversenyt szervezzen a miskolci Gyermekrehabilitációs Osztály szépítésére, újítására.

A rendezvényt az Egyesületünk titkára, Gulyásné Pásztor Mónika nyitotta meg, majd a Gyermekrehabilitációs Osztály osztályvezető főorvosa, Dr. Zahuczky Katalin mondott megható beszédet.

A köszöntő után a Gyermekrehabilitációs Osztály ellátottjaiból összeállított „Csodalélek” kerekesszékes tánccsoport könnyeket csaló táncos produkciója következett. A csoport felkészítő pedagógusa Gulyásné Pásztor Mónika, egyesületünk titkára volt.

A táncosok után a Mályi Madármentő Állomás műsora következett. Nagy érdeklődéssel figyelték a gyerekek a csodálatos madárkákat testközelből, és volt lehetőségük megsimogatni is őket.

Fél 11 előtt néhány perccel egy közös bemelegítéssel hangolódtunk a futásra. Közel 300 futó készült arra, hogy elinduljon a rajt. Három távon hirdettünk versenyt: 2 km, 5 km és 10 km. A 2 km lett a legkedveltebb táv, hiszen itt majdnem 200 ember állt a rajthoz. Kerekesszékesek, futóbiciklisek, babakocsisok, amatőr és profi futók is részt vettek a nemes cél eléréséhez. A miskolci COOP Zrt. dolgozói, a Miskolci Törvényszék óriási kollegiális összefogással vettek részt a futóversenyen.

Közben a gyerekeket az „Ecsetre fel a gyermekekért” által szervezett kézműves és karaoke foglalkozások kötötték le, majd a Neptun Búvár Klub Bázisa, a mentőkutyák műsora színesítette a programot.

A Pajzs 94 Kft. tűzoltója szinten nagyon közkedvelt volt főleg a fiúgyermekek körében.

Bodnár Gáborné és Bodnár Réka gyönyörű ajándéktárgyai nagyon közkedvelt volt a vásárlók körében, hiszen ezen bevétel is a Gyermekrehabilitációs Osztály részére gyűlt össze.

A Miskolc Motors gyönyörű BMW típusú autóját mindenki megcsodálhatta, majd pénzbeli támogatással is hozzájárultak a rendezvényhez.

A Dugas Galéria és a DVTK focicsapat által felajánlott képek licit alá helyeztük, amelyről több információt a Sok KIS Kéz Közhasznú Egyesület facebook oldalán található.

Vigyázz, Kéz, Kesztyű kesztyűivel díszítettük a rendezvényünket, amelyet mindenki nagyon dícsért.

A futás után nagyon jól esett mindenkinek a gondosan elkészített zsíroskenyér és a Sixo hűsítő teái.

A futóversenyen 14 év alatti és felnőtt, női és férfi kategóriában 3 távon hirdettünk eredményt. A rendezvényünket 13 órakor zártuk be.

Összességében elmondhatjuk, hogy egy nagyon jó, családias hangulatú futóversenyt sikerült szervezni, a visszajelzések nagyon nagyon pozitívok voltak.

Nagyon szépen köszönjük Mindenkinek, aki részt vett, vagy bármilyen formában pl. támogató jegy vásárlásával támogatta e nemes cél elérését. A licitek lezárását követően hivatalosan kihirdetjük a pontos összeget, amelyet a miskolci Gyermekrehabilitációs Osztály részére összegyűjtöttünk.